Dzień otwarty

W ramach promocji Liceum Ogólnokształcące w Mrozach zorganizowało w dniu 25 kwietnia 2019 r. Dzień Otwarty dla uczniów kończących gimnazjum i szkołę podstawową z naszej oraz okolicznych szkół. Pomimo trwającego strajku uroczystość cieszyła się dużym powodzeniem. Klasy Ia i Ib naszego liceum stanęły na wysokości zadania i przygotowały wiele bardzo ciekawych atrakcji pokazujących nasze sukcesy i możliwości. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Żyj mądrze i zdrowo”.

Po ciepłym przyjęciu, reprezentanci klasy wojskowej i policyjnej zaopiekowali się naszymi gośćmi. Pierwsza zabrała głos Pani Dyrektor Marianna Bogusz, która serdecznie powitała wszystkich przybyłych w murach naszej szkoły. Pani Dyrektor przedstawiła wszystkim szkołę, jej zalety oraz kierunki kształcenia. Następnie głos oddała młodzieży. Pierwszą atrakcją były występy naszych uczniów, w ramach których nasza grupa teatralna „Bez mandatu” pokazała spektakl będący parodią lektur szkolnych. Następnie zespół wojskowy „Wojsband” pokazał umiejętności wokalne w klasyczno – patriotycznym repertuarze dając koncert pieśni patriotycznych. Goście mieli również możliwość obejrzenia pokazu samoobrony i postaw strzeleckich. Ciekawy okazał się również filmik, przygotowany przez naszych uczniów, pokazujący naszą wspaniałą szkołę. Następnie uczniowie i nauczyciele szkoły zaprosili wszystkich na spacer edukacyjny oraz lekcje pokazowe: matematyki, fizyki, chemii i historii. Goście mieli możliwość zobaczenia jakim wyposażeniem dysponuje szkoła, jak prowadzone są zajęcia oraz aktywność naszych uczniów. Po tych atrakcjach na gości czekał poczęstunek, po którym wszyscy udali się na halę sportową, gdzie przygotowano różne zabawy sportowe dla młodzieży.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze a czas spędzony z zaproszonymi gośćmi pozostanie w naszej pamięci na długo. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim gościom przybyłym na naszą uroczystość. Zapraszamy do naszej szkoły i już nie możemy doczekać się następnego spotkania za rok.

[ngg src=”galleries” ids=”18″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”6″]