^ Back to Top

Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

      W Klubie Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim ,w środę 7 listopada , odbył się II Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w konkursie. W tym roku szkołę reprezentowało aż 31 osób pod opieką p. Jolanty Wołkiewicz i p. Ewy Olszewskiej.   
     W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich poziomów nauczania. Szkołę podstawową reprezentowały uczennice z klasy VII c jako zespół " MY CZTERY" w składzie: Ola Muszyńska, Roksana Federak, Natalia Sęktas i Julia Gójska. Dziewczyny zaśpiewały piosenki pt. "Przysięga" oraz "Przybyli ułani pod okienko".
 
        Przedstawicielami gimnazjum był zespół "ANEW" w składzie: Nadia Podobas, Alicja Pateza oraz Hubert Wierzbicki - pianista. Uczniowie zaprezentowali dwa utwory pt." Matko o twarzy jak Polska ziemia czarnej" i  "Rozkwitały pąki białych róż".
       Liceum  reprezentowali uczniowie obu pierwszych klas mundurowych. Na scenie w Klubie Żandarmerii miał swój debiut zespół wokalno-instrumentalny z klasy policyjnej pod nazwą "UKULELE". Julia Pokorska i Magdalena Żbik zaśpiewały piosenki pt. "Dziewczyno z granatem w ręce" oraz "Rozkwitały pąki białych róż". Pomimo towarzyszącej im tremy pięknie zaśpiewały wybrane przez siebie utwory. Magda , poza tym, że ma ładny głos, potrafi grać na ukulele. Ten instrument jest bardzo rzadko wykorzystywany na przeglądach i konkursach, dlatego wielkie gratulacje dla dziewczyn za odwagę i pomysł na akompaniament. Dziewczyny tak trzymać! Czekamy na dalsze wasze wystąpienia.
 
     Najliczniejszą grupę stanowił zespół "WOJSBAND" złożony z uczniów klasy wojskowej, którzy zaśpiewali piosenki "Niepodległa, niepokorna" oraz "Szara piechota". Zespół poczynił znaczny postęp w umiejętnościach wokalnych. Gratulujemy wytrwałości na próbach i pięknego występu na scenie. 

Dane kontaktowe

Zespół Szkół
im. Adama Mickiewicza
w Mrozach

05-320 Mrozy
ul. Licealna 3

tel./fax. 25 757 41 94
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.