Bieg na orientację

W piątek (19.02.2016r.) nauczyciele WF zorganizowali bieg na orientację. Bieg miał charakter ogólnoszkolny i odbywał się na terenie pobliskiego Rezerwatu przyrody Rudka Sanatoryjna oraz okolicznych terenów. Do zmagań przystąpiło ponad 40 chętnych osób, które mimo niesprzyjającej pogody z dużą chęcią wzięły udział w tym wydarzeniu. Na trasie biegu rozmieszczono trzy punkty kontrolne na których to mieli zameldować się uczestnicy aby zdobyć podpisy.

W biegu uczniowie startowali  indywidualnie, każdy uczestnik dostał do dyspozycji mapkę według której się poruszał. Celem zawodów było pokonanie pieszo, biegiem, marszobiegiem lub marszem całej trasy w limicie czasowym (45 minut). Start wszystkich uczestników odbywa się jednocześnie. Wszyscy zawodnicy zmierzali w kierunku mety zaliczając po drodze oznaczone na mapie Punkty Kontrolne (PK). Zadaniem uczestników było zgłoszenie się na poszczególnych punktach kontrolnych. Droga pomiędzy kolejnymi punktami była całkowicie dowolna i zależna od zawodników. O kolejności w klasyfikacji końcowej decydowała liczba zaliczonych punktów kontrolnych. Przy jednakowej liczbie zaliczonych PK decydował czas przybycia zawodnika na metę do sędziego potwierdzającego przybycie. W końcowej rywalizacji wynik przedstawia się następująco:
1 miejsce: Krystian Lipiński
2 miejsce: Piotr Mroziewicz
3 miejsce: Przemysław Branicki
Wśród dziewcząt pierwsza pokonała trasę Aleksandra Pałdyna,kolejno przybiegła grupa dziewczyn spośród której na drugim miejscu wbiegła Oliwia Kulik a na trzecim Natalia Zalewska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyniku, sportowej postawy i zachowań fair play.

[ngg src=”galleries” ids=”47″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”6″]