Marsz integracyjny

W piatek, 25 września odbył się rajd pieszy pierwszych klas liceum, który miał na celu zintegrować uczniów i wychowawców klas. Uczniowie zostali podzieleni na plutony. Wymarsz ze szkoły odbył się o godzinie 12.30. W czasie drogi wszystkie grupy musiały wykonywać różne zadania, m.in. zbudować nosze i przenieść przez odcinek trasy jedną osobę, a także poznać swoich kolegów/koleżanki z grupy, opisać ich i znaleźć różne wspólne cechy.

Zadania miały na celu nauczenie uczniów wspólnej pracy i otwartości na nawiązywanie nowych znajomości. W czasie drogi młodzież odwiedziła sanatorium w Rudce, park w Kuflewie (pomnik św. Antoniego). Nauczyciele przybliżyli uczniom krótko historię tych miejsc.
Miejscem docelowym wyprawy był Jeruzal, do którego wszyscy dotarli o godzinie 16.00. Droga przebyta z Mrozów do Jeruzala przebiegła bez żadnych komplikacji, z zachowaniem wszystkich przepisów bezpieczeństwa (wyznaczeni uczniowie nosili kamizelki odblaskowe). Na miejscu młodzież miała zajęcia ze strażakami z OSP Mrozy, a następnie ognisko.

Program integracji był bardzo intensywny. Mimo zmęczenia, które dało się odczuć po wędrówce, uczniowie znaleźli jeszcze czas na współna zabawę i grę w sali gimnastycznej. Wycieczka była udana. Ku zaskoczeniu nauczycieli, podopieczni z uśmiechem na ustach powiedzieli, że z wielką przyjemnością powtórzyliby takie spotkanie.