Piknik matematyczny

15 marca br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się II Piknik Matematyczny z udziałem ponad trzystu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy wzięli udział w projektach finansowanych w drugiej edycji programu mPotęga. Spotkanie było okazją do podsumowania efektów, wymiany doświadczeń i dobrej zabawy pod znakiem matematyki.

Gimnazjum w Mrozach reprezentowało 10 uczniów biorących udział w „I love maths. It’s full of pies” z Panią Katarzyną Branicką-Karczmarczyk-pomysłodawczynią projektu.

Podsumowanie projektu mPotęga rozpoczęła Pani Redaktor pracująca w radio, a następnie przedstawicielka mBanku omówiła szczegóły i zaprosiła do udziału w III edycji mPotęgi. Reprezentant „Klubu Naukowego Feniks” przedstawił prezentację o układzie dynamicznym na przykładzie rywalizacji zwierząt w przyrodzie „Kiedy lew zjada zebrę?”

Następnie był czas na zwiedzenie wystaw w Centrum Nauki Kopernik. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wózki pokazujące mapę, na której było można wybrać kraj i usłyszeć język, jakim posługują się w danym kraju. Próbowaliśmy odgadywać wybrane słowa. Po około 2 godzinach zabawy mieliśmy przerwę na drugie śniadanie. Potem były warsztaty budowania brył z ziemniaków.

Cieszę się, że mogłem odwiedzić tak ciekawe miejsce jak Centrum Nauki Kopernik. Mam nadzieję, że będę mógł uczestniczyć w kolejnej edycji projektu mPotęga.


Bartosz Bajera
Klasa 1 b

Więcej zdjęć znajdziecie na profilu projektu