5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje” – słowa Jana Pawła II oddają istotę pracy wolontariusza. Pracy, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca i dobrowolnie na rzecz innych. I dzisiaj w naszej szkole obchodzony był, ustanowiony przez UNESCO w 1981 roku, Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Szkolne Koło Wolontariatu działa w naszej szkole już ponad dekadę. Motto koła to : LEPIEJ JEST DAWAĆ NIŻ DOSTAWAĆ. Nasi wolontariusze biorą czynny udział w wielu wydarzeniach, akcjach niosąc pomoc innym i potrzebującym. Szlachetna paczka, WOŚP, akcje przeciw przemocy wobec dzieci ” Nie bij mnie, kochaj mnie”, zbiórka nakrętek, akcje charytatywne to tylko niektóre z działań naszej młodzieży na tej płaszczyźnie.

Dlatego z okazji Ich święta składamy wszystkim Wolontariuszom serdeczne życzenia, aby działalność na rzecz wspólnego dobra była dla Was źródłem radości i dumy oraz żeby nie zabrakło Wam nigdy energii i pasji.