Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

W Klubie Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim ,w środę 7 listopada , odbył się II Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w konkursie. W tym roku szkołę reprezentowało aż 31 osób pod opieką p. Jolanty Wołkiewicz i p. Ewy Olszewskiej.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich poziomów nauczania. Szkołę podstawową reprezentowały uczennice z klasy VII c jako zespół ” MY CZTERY” w składzie: Ola Muszyńska, Roksana Federak, Natalia Sęktas i Julia Gójska. Dziewczyny zaśpiewały piosenki pt. „Przysięga” oraz „Przybyli ułani pod okienko”.

Przedstawicielami gimnazjum był zespół „ANEW” w składzie: Nadia Podobas, Alicja Pateza oraz Hubert Wierzbicki – pianista. Uczniowie zaprezentowali dwa utwory pt.” Matko o twarzy jak Polska ziemia czarnej” i  „Rozkwitały pąki białych róż”.

Liceum  reprezentowali uczniowie obu pierwszych klas mundurowych. Na scenie w Klubie Żandarmerii miał swój debiut zespół wokalno-instrumentalny z klasy policyjnej pod nazwą „UKULELE”. Julia Pokorska i Magdalena Żbik zaśpiewały piosenki pt. „Dziewczyno z granatem w ręce” oraz „Rozkwitały pąki białych róż”.

Pomimo towarzyszącej im tremy pięknie zaśpiewały wybrane przez siebie utwory. Magda , poza tym, że ma ładny głos, potrafi grać na ukulele. Ten instrument jest bardzo rzadko wykorzystywany na przeglądach i konkursach, dlatego wielkie gratulacje dla dziewczyn za odwagę i pomysł na akompaniament. Dziewczyny tak trzymać! Czekamy na dalsze wasze wystąpienia.

Najliczniejszą grupę stanowił zespół „WOJSBAND” złożony z uczniów klasy wojskowej, którzy zaśpiewali piosenki „Niepodległa, niepokorna” oraz „Szara piechota”. Zespół poczynił znaczny postęp w umiejętnościach wokalnych. Gratulujemy wytrwałości na próbach i pięknego występu na scenie. 

[ngg src=”galleries” ids=”5″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]