X Bieg Komandosa w Urlach

W piątek 5 października 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Biegu Komandosa, którego organizatorem było Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach.

Zawody w Urlach nie należą do najłatwiejszych. Podczas rywalizacji należy pokonać dwie trasy, jedną o długości 1,5 km i drugą o długości 3 km, jednocześnie pokonując różnorodne przeszkody i wykonując bardzo trudne zadania. Do najtrudniejszych należy zaliczyć strzelanie, czołganie pod zasiekami, przejście przez opony, przeskoczenie ścianki, rzut granatem. Wszystkie zadania muszą być wykonane w biegu, co dodatkowo utrudnia realizację zadań.

      Drużyna naszej szkoły w składzie: Julia Pokorska (Ib LO), Aleksandra Kuć (Ib LO), Przemysław Żelazowski (IIIa LO) i Jakub Osiński (IIIa LO) okazali się najlepsi wśród wszystkich startujących drużyn w rywalizacji drużynowej i zdobyli I miejsce. Co więcej, uczniowie naszej szkoły zdobyli również podium w klasyfikacji indywidualnej. Wśród chłopców wygrał Przemysław Żelazowski. Wśród dziewcząt srebro zdobyła Izabela Wiktorowicz :. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     W celu sprawdzenia swoich możliwości w turnieju udział wzięła również drużyna złożona z uczniów klasy wojskowej w składzie: Julia Igańska, Magdalena Ciarkowska, Łukasz Jurek , Kacper Cały – Głowaczewski  i Klaudia Kiełbasa  oraz Julia Pokorska i Aleksandra Kuć (Ib LO) i Adam Patocki (IIIa LO).