Klasa humanistyczno – językowa

students

Liczba miejsc: 30

Jeżeli interesujesz się  literaturą, sztuką, światem mediów, lubisz film, teatr, taniec – wybierz klasę humanistyczno-językową, bo jest to najlepsza propozycja dla osób o humanistycznych zainteresowaniach, ale praktycznie myślących o przyszłości.

Klasa humanistyczno- językowa  to najlepszy wybór dla tych, którzy są ciekawi świata i ludzi,  dla których czytanie i pisanie jest przyjemnością. W tej klasie rozwijanie zainteresowań i pasji odbywa się poprzez aktywny udział  w wydarzeniach kulturalnych i spotkaniach medialno-artystycznych, wyjazdach na koncerty, wystawy Klasa humanistyczna będzie regularnie wychodzić do kina i organizować wyjazdy do teatru. Uzupełnieniem edukacji w tej klasie będą spotkania z ludźmi z pasją – humanistami z wielu branży (sędziami, aktorami, dziennikarzami,  pisarzami, pracownikami samorządowymi itp.)

Silny nacisk będziemy tu kładli nie tylko na rozwój ucznia jako humanisty, ale także na naukę języka angielskiego i rosyjskiego bądź niemieckiego, bez dobrej znajomości których trudno będzie się odnaleźć we współczesnym świecie.

Prowadzone w szkole zajęcia przygotują Cię do studiów na kierunkach, takich jak: historia, dziennikarstwo, zarządzanie kulturą, public relations.

ROZSZERZENIA: historia, język angielski, język rosyjski lub niemiecki

HJ