Spotkanie z kierownictwem Komendy Powiatowej Policji.

10.10.2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas policyjnych (1a i 2b) z nowym kierownictwem Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, którą reprezentowali:

Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim – mł. Inspektor Sławomir Rogowski

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji – mł. Inspektor Sebastian Ciastoń

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji – nadkom. Daniel Niezdropa

W spotkaniu wziął udział także Komendant Komisariatu Policji w Mrozach – podinsp. Leszek Murawski, który w roku szkolnym 2016/2017 prowadził zajęcia z klasą policyjną.

Na wstępie Pani Dyrektor Marianna Bogusz zapoznała gości z programem innowacji pedagogicznej – Edukacja policyjna i podziękowała za dotychczasową pomoc w realizacji procesu dydaktycznego przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim i Komisariatu Policji w Mrozach.

Goście w swoich wystąpieniach zwracali uwagę na specyfikację pracy policjanta, która wymaga poświęcenia dyspozycyjności, odporności i gotowości na ryzyko. Wszyscy jednomyślnie podkreślali, że praca w policji to służba dla społeczeństwa.

Następnie uczniowie przystąpili do zadawania pytań, których było tak wiele, że spotkanie przewidziane na jedną godzinę lekcyjną trwało znacznie dłużej. Odpowiadając na pytania reprezentanci komendy z Mińska Mazowieckiego i Mrozów opowiadali o prawdziwych policyjnych akcjach, co wzbudziło szczególne zainteresowanie uczniów.

Jednocześnie przedstawiciele policji zachęcali młodzież do efektywnego wykorzystania czasu nauki w szkole, zwłaszcza zajęć z Edukacji Policyjnej, aby w przyszłości mogli wykorzystać nabyte umiejętności w służbie w policji.

Na zakończenie Komendant Powiatowy Policji zapewnił o gotowości dalszej współpracy w realizacji programu Edukacji Policyjnej i wyraził chęć poprowadzenia zajęć z uczniami.

Pani Dyrektor podziękowała przybyłym gościom.

[ngg src=”galleries” ids=”57″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]